تبلیغات
مجذوبان نور,تصوف,صوفیه,دراویش گنابادی,majzooban - نظر استاد قرائتی در مورد پیدایش تصوف

مجذوبان نور,تصوف,صوفیه,دراویش گنابادی,majzooban

       حجت الاسلام قرائتی: صوفیه و دراویش بعد از نازل شدن قرآن به وجود آمدند.                                

        محسن قرایتی   

 
به گزارش فرقه نیوز، در مورد آغاز پیدایش تصوف نظرات مختلفی وجود دارد ولی آنچه که در بین صوفیه مورد اجماع است پیدایش آن قبل از اسلام است. اقطاب صوفیه بر این باورند که تصوف از زمان حضرت آدم به وجود آمده و به نوعی خدا را هم درویش می‌دانند!!!!!   
برای اثبات ادعای فوق کافی است به شجرنامه جعلی فرقه سیاسی تابنده رجوع کرد تا به راحتی متوجه شد اقطاب این فرقه چگونه خود را متصل به حضرت آدم و خداوند می‌کنند!
 
یکی از اقطاب این فرقه به نام صالحعلیشاه در پند صالح حدیث جعلی قرار داده است و بیان کرده پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) به درویشی خود افتخار می‌کرده است!
 
 ابوالفرج عبد الرحمن ابن جوزی در کتاب تلبیس ابلیس در مورد پیدایش تصوف آورده است: «نام صوفی اندکی پیش از سال دویست هجری پیدا شد»
 
در همین رابطه حجت الاسلام و المسلمین قرائتی طی مصاحبه کوتاه با خبرنگار فرقه نیوز در قم پیدایش تصوف را بعد از مکتوب شدن قرآن دانست و گفت: صوفیه و دراویش بعد از نازل شدن قرآن به وجود آمدند.

با توجه به نظر فوق می‌توان یکی از علل پیدایش تصوف را سعی خلفای غاصب اموی و عباسی در جلوگیری از نشر حقایق و معارف اسلامی از طریق خاندان وحی علیهم السلام دانست.

زیرا خاندان عصمت و طهارت بودند که همواره، حقیقتاً خلیفهٔ خدا بودند و ولی امر مسلمین بودن را اظهار داشتند و دلیل خود را نیز، حامل علوم قرآن بودن ذکر می‌کردند.

 

............................................................

آدرس :

http://www.ferghenews.com/index.php?page=viewnews&id=3667

برچسب ها: قرائتی، محسن قرائتی، قرایتی، محسن قرایتی، صوفیسم، صوفی، صوفیه،
مطالب مرتبط: http://majzooban.ir/، http://majzooban.ir، http://majzooban.blogfa.com/، http://majzooban.blogfa.com، http://mazarsoltani.mihanblog.com/،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 7 دی 1393 توسط : v .y